Skok na obsah stranky, Hlavná stranka, Mapa webu, Hlavné menu

Dell PowerEdge R730

Neuveriteľná všestrannosť servera PowerEdge R730 zaisťuje výnimočné funkcie v priestore racku s výškou iba 2U. Vďaka kombinácii výkonných procesorov, veľké pamäte, možnosťi rýchleho úložiska a podpory akcelerátora grafického procesora prináša server R730 vynikajúce výsledky aj v mnohých náročných prostrediach.

Virtualizácia a cloudové aplikácie

Vďaka procesorom Intel Xeon E5-2600 v3 a až 24 slotům DIMM pre pamäť DDR4 RAM ponúka server R730 výpočtovej cykly a vlákna aj rozsiahlu pamäť, ktoré sú potrebné pre zabezpečenie vyššieho počtu väčších a výkonnejších virtuálnych strojov pre dátové centrá a cloudovej platformy.

Vysoko škálovateľné úložisko až so šestnástimi 12GB jednotkami SAS a vysoko výkonným 12GB radičom PERC9 (PowerEdge RAID Controller) môže vo vašom virtualizovanom prostredí výrazne zrýchliť prístup k dátam. Okrem toho môžu R730 využívať voliteľný Dell Fluid Cache pre SAN a SanDisk DAS Cache technológiu pre akceleráciu aplikácií a rýchly prístup k dátam.

VDI a HPC

Možnosť výberu až dvoch 300W akcelerátorov s dvojitou šírkou alebo grafických procesorov (v ponuke je rad Intel Xeon Phi, NVIDIA Tesla a AMD FirePro) podporujúcich prostredia, ktoré vyžadujú zrýchlenie spracovania, vrátane implementácie graficky náročné virtuálnej desktopovej infraštruktúry (VDI), ako sú CAD/CAM a ďalšie výskumné alebo vývojové aplikácie. Sedem rozširujúcich slotov PCIe Gen3 a vyhradený slot pre radič RAID ďalej zlepšujú flexibilitu I/O. Vďaka nim je server R730 skvelým výpočtovým uzlom pre poskytovateľov informačných technológií ako služieb (XaaS) a tiež pre high-performace computing (HCP) a aj pre riešenie zobrazovanie dát v zdravotníctve.

Spoľahlivé spracovanie firemných dát a podpora rozhodovania

Server R730 s obľúbenými rozmermi 2S/2U možno ľahko konfigurovať ako spoľahlivý, univerzálny server pre kľúčové podnikové aplikácie. Úložisko, ktoré umožňuje horizontálne škálovanie, automatizovanú správu a funkcie vysokej dostupnosti ako napríklad:

 • Redundantné Power Supply Units (PSUs).
 • PSUs, HDDs a ventilátory pripojiteľné a vymeniteľné za prevádzky.
 • Možnosť duálné SD karty pre zabezpečenie hypervízorov.

Monitorovanie a správa odkiaľkoľvek

Spravujte systémy prostredníctvom svojho smartfónu, notebooku alebo osobne vďaka možnostiam miestnej i vzdialenej správy.

 • Použite svoj chytrý telefón a aplikáciu OpenManage Mobile a bezpečne monitorujte vzdialenej systémy alebo sa pripojte k serveru pomocou technológie NFC (Near Field Communications) a získajte prístup k správam a protokolom o stave prostredníctvom funkcie iDRAC Quick Sync.
 • Použite pamäťovú jednotku USB pre nahranie konfiguračných súborov pre aktualizáciu systému BIOS, radičov iDRAC, PERC, adaptéra LOM (LAN on Motherboard) a karty NIC (Network Interface Card), s ktorou vám pomôže funkcia iDRAC Direct.
 • Pripojte notebook pomocou kábla USB k rozhranie konzoly pre správu, ktorá je súčasťou radiče iDRAC8 a zabezpečuje robustnú správu priamo pri systéme.

Zrýchlite nasadenie služieb informačných technológií

Zaistite efektívnejšie prideľovanie infraštruktúry, zrýchlite nasadenie pracovného zaťaženia a zjednodušte poskytovanie služieb informačných technológií pomocou jednotnej konzoly a veľmi intuitívneho užívateľského rozhrania Active System Manager. Vylepšené pre najnovšiu generáciu serverov PowerEdge a ponúka nasledujúce funkcie:

 • Konfiguráciu serverov a I/O založenú na šablónach, správu identít a možností migračných služieb.
 • Rýchle nasadenie zaťaženie s rozširujúcou sa knižnicou šablón.
 • Sprístupnenie cloud computingu s podporou pre riešenie infraštruktúry ako služby (IaaS) a pre riešenie platformy ako služby (PaaS), vrátane riešenia od spoločností Red Hat a VMware.

Chcem zadať dopyt

Predstavenie Dell PowerEdge R730

Dell PE R730Dell PE R730 backDell PE R730 front
Dell PE R730 insidePopis

Doplnkové info

Podrobný popis

Zjednodušte a zautomatizujte úlohy správy informačných technológií

Zjednodušte správu serverov PowerEdge pomocou integrovanej inteligencie vstavaného radiče Dell iDRAC (Remote Access Controller) s nástrojom Lifecycle Controller a robustnými funkciami pre správu šetriace čas, ktoré ponúka celé portfólio riešení Dell OpenManage.

Správa bez agentov vďaka radičom iDRAC8 s nástrojom LifeCycle Controller ponúka monitorovanie servera a zariadení interného úložiska v reálnom čase. Tiež sleduje stav servera, niekoľko interných parametrov a výkon systému bez vyžadanie, aby ste do serverového operačného systému inštalovali agenty, ktorí môžu vyžadovať ďalšiu údržbu a klásť nároky na výpočtovú kapacitu.

Funkcia predpripraveného automatického nasadenia rozpozná a samostatne nakonfiguruje servery Dell vďaka konfiguračnom súborom uloženým na vyhradených miestach v internej sieti, čo môže zrýchliť inštaláciu a eliminovať chyby pri manuálnom zadávaní informácií. Správcovia môžu server jednoducho vložiť do racku, zapojiť káble a odísť.

Automatické aktualizácie servera synchronizujú servery s firmwarovými plánmi uloženými na vyhradených miestach v internej sieti, a tým zjednodušujú aktualizáciu firmvéru.

Tech Support Report (reporty technickej podpory) je automaticky spravovaná radičom iDRAC, neustále aktualizuje správy o stave servera a monitoruje viac ako 5 000 kľúčových systémových parametrov a môže skrátiť čas potrebný na rozpoznanie a vyriešenie problémov so serverom.

Ak vás niektorý produkt zaujal a alebo by ste sa radi dozvedeli viac, môžete nás kontaktovať cez kontaktný formulár alebo nám na seba zanechajte kontakt a my sa vám ozveme späť.

Dopyt produktov a služieb

Dopyt produktov a služieb

Vyplňte nasledujúce údaje. Obratom vás kontaktujeme.

Dopytované produkty

kusů

V prípade, že požadujete aj produkt, ktorý nie je uvedený vyššie, dopíšte vašu požiadavku do doplňujúcich informácií.


* povinné položky

 • Súvisiace produkty

 • Chcem zadať dopyt
 • Kontaktná osoba

  Jaroslav Prodělal

  Jaroslav Prodělal


  tel.:+421 2 202 502 77

 • Zdieľať

Používame technológie spoločností: WMWARE Partner VEEAM Gold Pro Partner DELL Partner Direct IBM Business Partner Microsoft Small Business Specialist HP Aruba

Užívaním týchto webových stránok súhlasíte s použitím súborov cookies. Viac informácií