Skok na obsah stranky, Hlavná stranka, Mapa webu, Hlavné menu

VMware vSphere

VMware vSphere je najlepšie virtualizačné riešenia na trhu. Ponúka maximálnu efektivitu, flexibilitu, bezpečnosť a minimalizáciu nákladov. Z pripravených edícií si vyberie každý.

Stiahnuť súbor

Z kvalitných produktov, ktoré VMware ponúka, je práve VMware vSphere základným stavebným kameňom pre ďalšie aplikácie a tiež pre realizáciu cloudové infraštruktúry. Produkty a riešenia VMware znižujú náklady a zložitosť poskytovanie podnikových služieb. Kompletná ponuka produktov sa sústreďuje na skutočné potreby zákazníkov: flexibilitu, rýchlosť, odolnosť, výkonnosť a hospodárnosť. Pri spoločnom nasadení garantujú produkty VMware výbornú úroveň dostupnosti, bezpečnosti a škálovateľnosti pre všetky aplikácie nezávisle od hardvéru či umiestnenie.

Spoznajte riešenia, ktoré Vás uvedie do sveta cloud computingu

VMware vSphere je najspoľahlivejšie platforma v odbore virtualizácie dátových centier s vysokou dostupnosťou a komunikácií pre všetky aplikácie a služby. Optimalizuje poskytovanie IT služieb, zabezpečuje najvyššiu úroveň komunikácie aplikácií a zároveň firmám umožňuje dosiahnuť čo najnižších celkových nákladov na prevádzku aplikácií.

VMware vSphere 5 je v oblasti cloud computingu prvým operačným systémom, ktorý využíva silu virtualizácie na transformáciu dátových centier do výrazne zjednodušených cloud computing infraštruktúry. Transformácia dátových centier s využitím interných a externých zdrojov umožňuje zákazníkom získať novú generáciu spoľahlivých a flexibilných IT služieb bezpečne a s minimálnym rizikom. Vďaka úspešnej kombinácii špičkovej virtualizačnej technológie VMware a dlhoročných skúseností poskytuje vSphere úplnú kontrolu, vysokú účinnosť a navyše plne rešpektuje voľbu zákazníka.

VMware vSphere 5 je ďalšou generáciou výkonné a mnohými firmami overené platformy VMware vSphere 4, ktorú v súčasnosti využíva viac ako 250 000 spokojných zákazníkov. VMware vSphere Vám pomôže znížiť kapitálové i prevádzkové náklady, odovzdá Vám kontrolu nad IT službami a nechá Vám dokonalú slobodu pri výbere operačného systému, aplikácií či hardvéru. Vyberte si riešenie, ktoré dá základňu interným a externým cloudům, prepojí je štandardizovaným spôsobom a Vám umožní užiť si všetky výhody cloud computingu.

Aké tromfy má pre Vás VMware vSphere pripravené

#1 zníži Vám kapitálové a prevádzkové náklady vďaka konsolidácii servera a energetickej efektivite
#1 zvýši produktivitu vášho IT personálu vďaka zjednodušenému riadenie a automatizovaným operáciám
#1 zaisťuje business continuity vďaka vysokej dostupnosti aplikácií, ochrane dát a disaster recovery pri poškodení hardvéru, pádu operačného systému, zastavenie chodu kritické firemné aplikácie či problémoch s hardvérom

  • zníženie kapitálových a prevádzkových nákladov na minimum
  • okamžité zvýšenie produktivity zamestnancov a urýchlenie podnikových procesov
  • bezpečná ochrana Vašich aplikácií a dát
  • pohodlný výber edície zodpovedajúce Vašim potrebám, veľkosti a rozpočtu

Vyberte si správny balík či edícii VMware vSphere pre svoju firmu

Výber vždy nemusí byť len o kompromise. VMware vSphere je riešenie, ktoré Vám predkladá hneď niekoľko možností, z ktorých si vyberie každý. Získajte to, čo je pre Vás dôležité bez obáv, že by ste platili za funkcie, ktorým nerozumiete a ktoré nevyužívate. VMware vSphere sa Vám predstavuje v balíčkoch Essentials a Essentials Plus, ďalej tiež Standard, Enterprise a Enterprise Plus Acceleration Kits, ktoré sú zvýhodnené. A v edíciách Standard, Enterprise a Enterprise Plus, ktoré sú štandardne licencované "per processor".

Ak Vaša firma patrí medzi malé podniky, budú Vás predovšetkým zaujímať prvé dve edície: VMware vSphere Essentials a VMware vSphere Essentials Plus a tiež Acceration Kits, ktoré boli vytvorené tak, aby plne zodpovedali Vašim potrebám, veľkosti a rozpočtu.

Edícia VMware vSphere Standard poskytuje základné riešenia pre konsolidáciu aplikácií. Toto riešenie pomáha znížiť náklady na hardvér a urýchľovať zavádzanie aplikácií.

Edícia VMware vSphere Enterprise je robustné riešenie, ktoré môžete použiť na optimalizáciu IT aktív, na zabezpečenie nákladovo efektívne business continuity a zefektívnenie IT operácií pomocou automatizácie.

Edícia VMware vSphere Enterprise Plus prináša kompletnú škálu funkcií VMware vSphere pre transformáciu dátových centier v jednoduchej cloudové infraštruktúry, pre fungovanie dnešných zariadení bok po boku s flexibilnými spoľahlivými IT službami.

Srovnání edicí vSphere
Kliknite a prezrite si porovnanie edícií VMware vSphere 5

Chcem zadať dopyt

Balíček VMware vSphere Essentials je určený pre malé kancelárie a poskytuje jednoduchý kompletný balíček služieb za rozumnú cenu. Pomôže Vám zvirtualizovat až tri fyzické servery, konsolidovať a riadiť pracovnú záťaž mnohých aplikácií a zníži Vaše prevádzkové a hardvérové ​​náklady.

Balíček VMware vSphere Essentials Plus rozširuje edícii VMware vSphere Essentials o vysokú dostupnosť aplikácií a ochranu dát. Pomáha menším kancelárskym IT prostredím konsolidovať kompletne IT infraštruktúru a nájsť riešenie business continuity.

VMware vSphere 5 Acceleration Kity sú praktické balíčky, ktoré poskytujú novým zákazníkom jednoduchú cestu k zakúpeniu všetkých potrebných komponentov pre zariadenie nového VMware prostredí. Každý balíček obsahuje niekoľko licencií pre VMware vSphere, spoločne s licenciou pre jednu inštanciu VMware vCenter Server Standard. Na rozdiel od balíčkov Essentials a Acceleration kitov verzia 4.x, ktoré fungujú ako jeden samostatný nedeliteľný produkt, VMware vSphere 5 Acceleration Kity sa po zakúpení správajú ako jednotlivo zakúpenej licencie. To vám umožňuje upgradovať a obnovovať SnS pre každú licenciu samostatne.

Porovnanie balíčkov vSphere
Kliknite a prezrite si porovnanie balíčkov VMware vSphere 5

Chcem zadať dopyt

Preto, aby ste mohli spravovať a riadiť prostredie VMware vSphere, budete potrebovať VMware vCenter Server. Jedná sa o centrálny nástroj pre správu prostredia VMware vSphere. Vďaka tomuto nástroju môžete v dátovom centre prostredníctvom jedinej konzoly jednotne spravovať všetkých hostiteľov a virtuálne stroje.

030405
080910
111213
141517
181920
212223
24

Podrobný popis

vSphere 5 prechádza na architektúru s hypervisor ESXi. ESXi je defacto štandard hypervisorov; umožňuje užívateľom vSphere využívať tenšie architektúru, jednoduché a priamočiare updateování a model nastavenia. 

Nové kľúčové vlastnosti

Compute

 • Auto Deploy – nový model pre nasadenie a aktualizáciu pre nových vSphere ESXi hostiteľov. Nasadenie viac hostiteľov vSphere behom niekoľkých minút a efektívnejšie update než kedykoľvek predtým.
 • Nový formát virtuálneho stroja (verzia 8) vo vSphere 5 má niekoľko nových funkcií, vrátane podpory výkonnejších virtuálnych strojov, meračov výkonu procesora a akcelerácia virtuálne zdieľané grafiky. Všetky funkcie sú navrhnuté tak, aby podporovali čo najvyšší výkon.
 • vSphere 5 podporuje Apple Xserve servery s OS X ako hosťujúci operačný systém.

Storage

 • vSphere Storage DRS - zlepšuje riadenie a poskytuje lepšie využitie úložného priestoru vďaka zoskupovanie, rozmiestnenie a vyvažovanie.
 • Profile-Driven Storage - zvolí konkrétne úložisko pre daný virtuálny stroj na základe SLA. Výsledkom je priamočiare a jednoznačné vybranie správneho úložiska a zabezpečenie poskytnutia jeho kapacity.
 • vSphere File System - využíva rozšírenú škálovateľnosť a výkonnosť vďaka ľahkému upgrade na poslednú verziu klastrového súborového systému.
 • Storage I/O Control - zlepšenie správy a vynútenie SLA pomocou limitov uplatňovaných na NFS.
 • vSphere Storage API - využite rozšírenie k Array Integration API, ktoré podporuje thin provisioning. Nové vStorage Awareness a Discovery API sprostredkuje komunikáciu s diskovými poľami pri nasadení nových funkcií vSphere vStorage DRS a Profile-Driven Storage.
 • Flexibilné a priestorovo efektívne úložisko pre VDI - Nový formát diskov umožňuje presnú rovnováhu medzi priestorovou efektivitou a priepustnosťou I/O pre VDI

Network

 • vSphere Network I/O control – nové konanie I/O na úrovni VM umožňuje dôslednejšie vynucovanie SLA.
 • vSphere Distributed Switch – zlepšuje viditeľnosť sieťovej prevádzky virtuálnych strojov pomocou NetFlow a rozširuje možnosti monitoringu a riešení problémov pomocou Switched Port Analyzer (SPAN) a podpory Link Layer Discovery Protocol (LLDP). Rozšírenie ako napr Network Health Check, Configuration Backup and Restore, Roll Back and Recovery a Link Aggregation Control Protocol podporujú a zaisťujú vyššiu funkcionalitu networkingu na podnikovej úrovni.
 • Podpora single-root I/O virtualizácie (SR-IOV) , ktorá optimalizuje výkon pre použitie náročných aplikácií

Služby aplikácií (Availability, Security and Scalability)

Dostupnosť (Availability)

 • vSphere High Availability – nová architektúra umožňuje ešte lepšie záruky, zjednodušené nastavenie a konfiguráciu a rozšírenú škálovateľnosť.
 • vSphere Motion – podpora migrace virtuálních strojů přes síťová spojení s vyšší latencí. Teraz navyše bez nutnosti zdieľaného úložiska, čo platí pre celú sieť.
 • vSphere Data Protection – novo navrhnuté riešenie nahrádza staršie vSphere Data Recovery. Umožňuje správcom zálohovať dáta z VM bez potreby agentov a predstavuje tak možnosť jednoduchého a cenovo dostupného zálohovania a obnovy pre VM. Založené na technológii EMC Avamar.
 • vSphere Replication – umožňuje efektívnu replikáciu dát virtuálnych strojov cez LAN alebo WAN a zjednodušuje správu tým, že umožňuje replikovať na úrovni virtuálnych strojov a umožňuje RPO až na 15 minút, čím zlepšuje vašu business continuity.
 • Upgradování VMware Tools bez nutnosti reštartu – akonáhle inovujete svoje VMware Tools na verziu 5.1, pre ich ďalšie upgrady nebude potrebné systém reštartovať.

Bezpečnosť (Security)

 • ESXi Firewall – nový aplikačný nestavový firewall obmedzuje prístup k určitým službám podľa IP adresy alebo podsiete. Toto je obzvlášť užitočné pre komponenty od tretej strany, ktoré vyžadujú prístup k sieti.
 • VMware vShield Endpoint – pomocou osvedčeného bezpečnostného riešenia môžete k akejkoľvek pracovnej záťaži pristupovať jednoducho, efektívne a "cloudové". vShield Endpoint s pomocou bezpečnostného riešenia tretej strany bez použitia agenta umožňuje presunúť záťaž na bezpečnostné virtuálne zariadenia a skenovať systém s minimálnym dopadom na jeho chod.
 • vShield Zones

Škálovatelnost (Scalability)

 • Väčšie virtuálne stroje – virtuálne stroje môžu byť teraz dvakrát väčšia než u predchádzajúcich verzií, takže môžu podporovať aj tie najväčšie aplikácie. Virtuálne stroje teraz môžu mať až 64 vCPU a 1 TB vRAM.

Služby pre správu (s vCenter Server)

Základná správa prostredie

 • vSphere Web Client – vSphere Web Client sa teraz stáva hlavným rozhraním pre správu vSphere (nie je nutné používať vSphere client aplikácii do Windows). Nové flexibilné a solídne rozhranie zjednodušuje ovládanie vSphere vďaka ovládaniu pomocou skratiek, vlastného tagovanie, rozšírené škálovateľnosti a schopnosti spravovať vSphere odkiaľkoľvek na svete cez Internet Explorer alebo Firefox.
 • VMware vCenter Server Appliance – možnosť spustiť vCenter Server ako virtuálny stroj (appliance) založené na Linuxe.
 • Center Single Sign-On - Výrazne zjednodušuje správu vSphere vďaka tomu, že umožní používateľom pristupovať k všetkým vCenter inštanciám alebo vrstvám bez nutnosti ďalšej autentifikácie.
 • vCenter Orchestrator – zjednodušuje inštaláciu a konfiguráciu výkonného workflow vo vCenter Server.

Ak vás niektorý produkt zaujal a alebo by ste sa radi dozvedeli viac, môžete nás kontaktovať cez kontaktný formulár alebo nám na seba zanechajte kontakt a my sa vám ozveme späť.

Dopyt produktov a služieb

Dopyt produktov a služieb

Vyplňte nasledujúce údaje. Obratom vás kontaktujeme.

Dopytované produkty

kusů

kusů

kusů

kusů

V prípade, že požadujete aj produkt, ktorý nie je uvedený vyššie, dopíšte vašu požiadavku do doplňujúcich informácií.


* povinné položky

Dopyt produktov a služieb

Dopyt produktov a služieb

Vyplňte nasledujúce údaje. Obratom vás kontaktujeme.

Dopytované produkty

kusů

kusů

kusů

V prípade, že požadujete aj produkt, ktorý nie je uvedený vyššie, dopíšte vašu požiadavku do doplňujúcich informácií.


* povinné položky

Dopyt produktov a služieb

Dopyt produktov a služieb

Vyplňte nasledujúce údaje. Obratom vás kontaktujeme.

Dopytované produkty

kusů

kusů

kusů

kusů

kusů

V prípade, že požadujete aj produkt, ktorý nie je uvedený vyššie, dopíšte vašu požiadavku do doplňujúcich informácií.


* povinné položky

Žiadosť o stiahnutie súborov

Žiadosť o stiahnutie súborov

Vyplňte nasledujúce údaje. Obratom vám zašleme odkaz na stiahnutie súboru.

Zvoľte produkty na stiahnutie


* povinné položky

Žiadosť o stiahnutie súborov

Žiadosť o stiahnutie súborov

Vyplňte nasledujúce údaje. Obratom vám zašleme odkaz na stiahnutie súboru.

Zvoľte produkty na stiahnutie


* povinné položky

 • Súvisiace produkty

 • /images/demand-green-right.png
 • Kontaktná osoba

  Jaroslav Prodělal

  Jaroslav Prodělal


  tel.:+421 2 202 502 77

 • Zdieľať

Používame technológie spoločností: WMWARE Partner VEEAM Gold Pro Partner DELL Partner Direct IBM Business Partner Microsoft Small Business Specialist HP Aruba

Užívaním týchto webových stránok súhlasíte s použitím súborov cookies. Viac informácií