Skok na obsah stranky, Hlavná stranka, Mapa webu, Hlavné menu

Novinky vo VMware Horizon 7

Správa pravdepodobne nie je už aktuálna

Novinky vo VMware Horizon 7 11.5.2016 Od 22.3.2016 je dostupná nová verzia VMware Horizon 7. Horizon 7 ponúka nový rozmer virtualizácie desktopov a aplikácií prostredníctvom jedinej platformy, účelovo vytvorené pre mobilnú cloudovú éru. V nadväznosti na to najlepšie z mobilného prostrednej a cloudu mení Horizon 7 tradičnej VDI v jednoduché, flexibilné, rýchle a škálovateľné riešenie, a to všetko pri nižších nákladoch.

Ide o veľmi významnú verziu tohto produktu, ktorá ponúka vylepšenia vo všetkých oblastiach - od škálovateľnosti a užívateľského prostredia až po kľúčové technické inovácie a vylepšené kontroly politík.

Instant Clones

Instant Clones využíva vmFork vo vSphere 6.0 (update 1) pre klonovanie virtuálnych desktopov do pamäti z existujúceho spusteného virtuálneho desktopu. Poskytovanie desktopov teraz zaistíte počas sekúnd, nikoli minut. Instant Clones nie je závislé na ďalších komponentoch ako je View Composer (alebo ďalšie DB), čo zjednodušuje nasadenie a využíva existujúce funkcie vSphere. Instant Clones tiež nepretrvávajú, sú odstránené po využití a znovu vytvorené z posledného obrazu desktopu.

Chytré politiky

Ďalším vylepšením Horizon 7 sú chytré politiky, ktoré využívajú User Environment Manager, aby administrátorom dali podrobnejšie kontrolu nad prostredím poskytovaným užívateľom. Mnoho kľúčových funkcií Horizon môže byť dynamicky povolené, zakázané alebo ovládané podľa toho, kto je užívateľ, ale aj podľa rôznych ďalších premenných dostupných v Horizon, napríklad klientske zariadenie, IP adresa, názov disku atď.

Napríklad, iný profil protokolu PCoIP môže byť nastavený pre používateľa, ktorý pristupuje k svojmu desktopu zo siete WAN a iný zo siete LAN. To dáva užívateľom presne tie možnosti, ktoré potrebujú vzhľadom k svojmu umiestneniu. Rovnako tak presmerovanie schránky a ďalšie funkcie môžu byť zakázané, ak používatelia využívajú iné ako firemné zariadení alebo externú sieť.

Blast Extreme

Blast Extreme je revolučný nový protokol predstavený VMware pri zavedení HTML prístupu pre Horizon. Blast začal ako protokol založený na TCP využívajúce kodek založený na JPG/PNG, aby poskytoval skvelý užívateľský zážitok v prehliadači.

Blast Extreme vie tiež poskytnúť HD zážitok koncovým užívateľom pomocou H.264 kodeku. Využitím H.264 môžu zariadenia koncových užívateľov dekódovať protokol na špeciálnom hardware a nie na CPU. Na strane servera je tiež možné v kombinácii s NVIDIA GRID vGPU kódovanie vykonať na GPU serveru. Čo prináša lepší výkon a šetrí využitie CPU. Blast Extreme vyžaduje klienta Horizon a je podporovany v poslednej verzii 4.0 klientoch pre všetky podporované operačné systémy. Blast Extreme môžete spravovať cez Active Directory GPO, kde môžete nastaviť limity relácií, voľby kvality, frekvenciu snímkov a ďalšie.

Blast Extreme ponúka rovnaké (a niekedy aj vyššie) využitie výkonu a šírky pásma PCoIP. V kombinácii s NVIDIA GRID vGPU môže byť nárast výkonu/hustoty vhodný pre vysoko výkonné 3D grafické pracovnej záťaže.

True SSO

True SSO (single sign-on) poskytuje možnosť prihlásenia do virtuálneho desktopu využívajúceho dvojfaktorovej autentizácie prostřednictím Identity Manager alebo Workspace ONE. True SSO oddeľuje autentizáciu a prístup do desktopov a aplikácií založených na Horizon.

V minulosti sa mohli používatelia prihlasovať do virtuálnych desktopov pomocou Identity Manager použitím údajov Active Directory (AD). Teraz True SSO podporuje širokú škálu autentizačných metód, hlavne dvojfaktorovú autentizáciu ako je RSA SecureID. True SSO požaduje konfiguráciu v Identity Manager, a dodatočný server v prostredí Horizon 7 a Microsoft Certificate Authority. True SSO môže byť povolené globálne alebo na úrovni poolov.

Výkonná škálovateľnosť vďaka Cloud Pod Architecture

Cloud Pod Architecture (CPA) umožňuje, aby bolo viac inštancií (alebo celkov) Horizon 7 prepojených, a aby poznali užívateľské oprávnenia a relácie v každej inštancii. To zaisťuje, že sú užívatelia nasmerovaní na ich domovskú lokácii alebo alternatívnú rezervnú lokáciu, podľa typu desktopu a/alebo dostupnosti relácie. CPA je dostupná už od minulých verzií a umožňuje Horizon škálovať až 10.000 pripojených relácií, čo je limit jedného celku (lokácie). Horizon 7 ponúka podporu až 50.000 pripojených relácií naprieč maximálnym počtom 25 inštancií/celkov až k 5 lokalitám a 50 prípojných serverov.

Vlastnosti klienta/agenta

Horizon Client získal v novej verzii mnoho zaujímavých funkcií, napríklad URL Content Redirection a Flash Redirection. Obe tieto funkcie vylepší zabezpečenie a užívateľský zážitok pre desktopové užívateľov.

Flash Redirection je zatiaľ experimentálnú funkcií, ale umožňuje prehranie obsahu s flash na zariadení koncového užívateľa nie priamo na virtuálnom desktope. Čo ušetrí šírku pásma, zníži vplyv CPU na virtuálny desktop a vylepší užívateľský zážitok. Tento obsah je poskytovaný plynule priamo na zariadení koncového používateľa a prejavuje sa, ako by bol spustený na virtuálnom desktope. Obsah je naozaj spúšťaný z virtuálneho desktopu, ale k vykresľovanie dochádza na zariadení koncového užívateľa nie na virtuálnom desktope.

V niektorých prípadoch môže byť žiaduce presmerovať prístup k webu na základe požadovanej URL. Napríklad, organizácia môže chcieť presmerovať URL mimo korporátny internet (napr. Yahoo.com) do lokálneho klientskeho prehliadača, pričom URL intranetové domény môže byť obsluhovaná hostovaným VDI prehliadačom operačného systému.

URL Content Redirection (presmerovanie obsahu URL) môže vylepšiť zabezpečenie a znížiť nepotrebnú šírku pásma virtuálneho desktopu, keď používatelia prezerá určitý internetový obsah.

URL Content Redirection funguje s virtuálnymi desktopy aj aplikáciami poskytovanými cez RDSH. Momentálne presmerovanie vyžaduje operačný systém Windows a Internet Explorer 9 alebo vyššej.

Viac o novinkách nájdete tu.

http://blogs.vmware.com/euc/2016/03/whats-new-with-vmware-horizon-7.htmlPoužívame technológie spoločností: WMWARE Partner VEEAM Gold Pro Partner DELL Partner Direct IBM Business Partner Microsoft Small Business Specialist HP Aruba

Užívaním týchto webových stránok súhlasíte s použitím súborov cookies. Viac informácií