Skok na obsah stranky, Hlavná stranka, Mapa webu, Hlavné menu

Veeam označený ako líder v novom Gartnerovo Magickom kvadrante

Správa pravdepodobne nie je už aktuálna

Veeam označený ako líder v novom Gartnerovo Magickom kvadrante 28.6.2016 Ešte v minulom roku (2015) bola spoločnosť Veeam označovaná ako vizionár v Gartnerovo Magickom kvadrante pre podnikový zálohovací softvér a integrovaná zariadení. Toto označenie získal Veeam tri roky po sebe. Tento rok (2016) sa ale Veeam posunul do časti lídri v oblasti Data Center Backup & Recovery.

Gartnerův Magický kvadrant ponúka analýzu a hodnotenie popredných dodávateľov zálohovacieho softvéru pre dáta centrá, ktorí ponúkajú množstvo tradičných i inovatívnych možností zálohovania. Podnikové zálohovanie je jedným z najstarších a najčastejšie vykonávaných úloh profesionálov pre infraštruktúru a prevádzku. Celú správu si môžete prečítať tu.

Podľa Magického kvadrantu Veeam zvýšil počet nasadení podnikového zálohovania a prenikol do 70% podnikov vo svete. Úspech Veeam je postavený hlavne na ich zameranie na riešenie špecifických potrieb virtuálnych strojov počas procesu ochrany dát a ich snahe zjednodušiť infraštruktúru pre škálovanie. Marketing spoločnosti Veeam bol veľmi efektívny a ich predajná dynamika je silnejší ako u väčšiny konkurencie. V poslednej verzii (v9) pridal Veeam škálovateľné heterogénne úložisko pre virtuálny zálohovacie pool a ďalšie zálohovacie možnosti bez dopadu na produkčné virtuálne stroje, ako napríklad zálohovanie Direct NFS (Network File System). Funkcia instant recovery (okamžité obnovenie) a cenová politika podľa počtu socketov donútili veľké konkurenty, aby nasledovali ich príklad a navrhli podobné funkcie a cenové modely.

Silné stránky:

 • Veeam Backup and Replication je spoľahlivé a funkčne bohaté riešenie pre ochranu dát prostredia VMware a Hyper-V.
 • Integrácia s poprednými deduplikačními zariadeniami ponúka zákazníkom možnosť vylepšiť výkon a efektivitu úložiska.
 • Zákazníci si vychvaľujú spoľahlivosť všeobecného kódu, bezproblémové obnovenie bez agentov a jednoduchosť používania.

Varovanie:

 • Podpora pre vzdialené fyzické servery a aplikácie a pre cloud je stále limitovaná a neoverená.
 • Väčšina zálohovacích možností vyžaduje, aby administrátori poznali rôzne technické nuansy pre zvolenie optimalizované metódy pre určité nasadenie a správne nastavili riešenie.
 • Veeam Cloud Connect je navrhnutý pre správu poskytovateľom služieb a bez možnosť API integrácie s poskytovateľmi verejných cloudov ako je Amazon alebo Microsoft.

Vývoj Magického kvadrantu medzi rokmi 2015 a 2016

www.gartner.com/doc/reprints?id=1-38JSYOW&ct=160602&st=sb&aliId=392042105 • Promo akcie

 • Kontaktná osoba

  Jaroslav Prodělal

  Jaroslav Prodělal


  tel.:+421 2 202 502 77

 • Zdieľať

Používame technológie spoločností: WMWARE Partner VEEAM Gold Pro Partner DELL Partner Direct IBM Business Partner Microsoft Small Business Specialist HP Aruba

Užívaním týchto webových stránok súhlasíte s použitím súborov cookies. Viac informácií