Skok na obsah stranky, Hlavná stranka, Mapa webu, Hlavné menu

Zmeny v modeli licencovania vRAM

Správa pravdepodobne nie je už aktuálna

Zmeny v modeli licencovania vRAM 5.9.2011 Ako veľa z vás vie, pri uvedení vSphere 5 na trh spoločnosť VMware oznámila aj súvisiace zmeny v licencovaní. Jej cieľom bolo zladiť náklady s prínosy virtualizácie a cloud computingu, skôr ako s fyzickými vlastnosťami jednotlivých serverov, a stále verí, že to je všeobecne správny prístup k zákazníkom aj do budúcna.

VMware je spoločnosť postavená na dobrej vôli zákazníkov a ich odozvu si vždy berie k srdcu. Jej hlavný cieľ je urobiť všetko tak, ako je to podľa jej zákazníkov správne. Z toho dôvodu oznamuje tri zmeny ohľadom modelu licencovania vSphere 5, ktorý reaguje na tri najčastejšie pripomienky zákazníkov:

 • Bolo zvýšené oprávnenie vRAM pre všetky edície vSphere a oprávnenie pre vSphere Enterprise a Enterprise plus bolo zdvojnásobilo.
 • Bolo stanovené maximálne množstvo vRAM, ktoré bude kalkulované pre každý virtuálny stroj tak, aby žiadny virtuálny stroj, dokonca ani "monštrózny" stroj s 1TB vRAM, nestál viac ako jedna licencia vSphere Enterprise Plus.
 • Celý model bol rozšírený, aby bol oveľa prispôsobivejšie ku krátkodobej záťaži a krátkodobým špičkám, ktoré sú typické v prostrediach ako test & dev. 
Edícia vSphere Predchádzajúci oprávnenie vRAM Nové oprávnenie vRAM
vSphere Enterprise+ 48 GB 96 GB
vSphere Enterprise 32 GB 64GB
vSphere Standard 24 GB 32 GB
vSphere Essentials+ 24 GB 32 GB
vSphere Essentials 24 GB 32 GB
Free vSphere Hypervisor 8 GB 32 GB¹

¹ limit fyzickej RAM v GB na jeden fyzický server

Zákazníci sa tiež pýtali na otázky týkajúce sa využitia vSphere pre VDI. Toto bolo už vyriešené s existenciou edície vSphere for Desktop. Edícia vSphere for Desktop nemá žiadne obmedzenia týkajúce sa oprávnenie vRAM; umožňuje zákazníkom zakúpiť vSphere pre použitie vo VDI na základe konkrétnych potrieb jednotlivých užívateľov.

Viac informácií nájdete na našom blogu.

vmware.com • Súvisiace informácie

 • Súvisiace produkty

 • Kontaktná osoba

  Jaroslav Prodělal

  Jaroslav Prodělal


  tel.:+421 2 202 502 77

 • Zdieľať

Používame technológie spoločností: WMWARE Partner VEEAM Gold Pro Partner DELL Partner Direct IBM Business Partner Microsoft Small Business Specialist HP Aruba

Užívaním týchto webových stránok súhlasíte s použitím súborov cookies. Viac informácií